Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Handlowe „TOREL” spółka z o.o. powstało w miejscowości GRAJEWO w obecnym województwie Podlaskim w 1989 roku. Początkową działalnością firmy były remonty bocznic kolejowych oraz roboty branży elektrycznej. Stąd też wywodzi się nazwa firmy. W 1990 roku firma zakupiła pierwszą linię do produkcji okien PCV. Produkcję tę prowadzono w dzierżawionych halach na terenie Ostrołęki. Produkowano wówczas okna wykonywane w oparciu dwa rodzaje profili tj; Panorama– tłoczona w Polsce oraz Aluplast- sprowadzany z Niemiec. Wraz z rosnącymi wymogami rynku w krótkim czasie zaprzestano produkcji okien systemu Panorama, wprowadzając w to miejsce nowy austriacki system Intertec. W tamtym okresie poziom zatrudnienia w firmie wahał się w granicach 25 –30 osób. W 1996 roku zakupiona została linia do produkcji ślusarki aluminiowej. Dało to klientom firmy możliwość wyboru zakupu okien , witryn i drzwi w wybranej przez siebie technologii: PCV lub aluminium.

Od 1996 roku PPH „TOREL” aktywnie zaczęło przystępować do przetargów z Zamówień Publicznych. Pociągnęło to za sobą konieczność zwiększenia oferty o nowe produkty takie jak: fasady aluminiowo - szklane, drzwi przesuwne oraz przymykowe z fotokomórkami, drzwi wahadłowe, antypaniczne, antywłamaniowe, ogrody zimowe itp. Różnorodność produkcji i powiększenie gamy wyrobów wymusiło poszukiwanie większych hal produkcyjnych. Poszukiwania budynków o odpowiednim standardzie i niezbędnej powierzchni zaowocowały kupnem w 1988 roku trzech hal wraz z pomieszczeniami biurowymi o łącznej powierzchni 1890 m2 wraz z gruntem o powierzchni 5189 m2 w AUGUSTOWIE. Tam też została przeniesiona siedziba firmy- pozostająca do dnia dzisiejszego. Wraz z zakupem budynków firma weszła w posiadanie trzynastu wtryskarek do tworzyw oraz ślusarni wraz z parkiem maszynowym. Dodatkowo uruchomiono także produkcję wyrobów z tworzyw poliestrowych (drzwi, parapety itp.). Poziom zatrudnienia w chwili obecnej to 86 osób.

W chwili obecnej firma zajmuje się :
- produkcją różnorodnych okien i drzwi z PCV
- okien, drzwi ,fasad, ogrodów zimowych z aluminium
- przetwórstwem tworzyw sztucznych (produkcja wyrobów dla branży farmaceutycznej, samochodowej, budowlanej oraz kolejowej)
- produkcją z tworzyw poliestrowych
- robotami z branży budowlanej (prowadzeniem budów, termomodernizacją).

Należy również wspomnieć o tym że firma „Torel” posiada oprócz zaplecza produkcyjnego (hale produkcyjne, biurowiec z własnymi gruntami także nowoczesne linie do produkcji PCV, aluminium , własny transport oraz wysokie środki własne w obrocie co zapewnia ciągłość produkcji oraz prowadzenie robót na zewnątrz z własnych środków. Warto też dodać że firma posiada wszystkie niezbędna wymagane polskimi przepisami oraz prawem budowlanym certyfikaty i atesty na własne wyroby.

| STRONA GŁÓWNA | O FIRMIE | OFERTA | REALIZACJE | CERTYFIKATY | KONTAKT |

Partnerzy:

 
 

Torel © 2010 | realizacja KaMaG